Rank |
MEP |
Final score |
ams. 1+2/1/1 |
ams. 1+2/2/2
|
12 |
Inés AYALA SENDER {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
13 |
Maria BADIA i CUTCHET {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
15 |
Enrique BARÓN CRESPO {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
41 |
Carlos CARNERO GONZÁLEZ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
44 |
Alejandro CERCAS {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
84 |
Juan FRAILE CANTÓN {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
87 |
Vicente Miguel GARCÉS RAMÓN {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
88 |
Iratxe GARCÍA PÉREZ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
102 |
Martí GRAU i SEGÚ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
179 |
Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
183 |
Emilio MENÉNDEZ del VALLE {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
184 |
Rosa MIGUÉLEZ RAMOS {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
185 |
Javier MORENO SÁNCHEZ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
193 |
Raimon OBIOLS i GERMÀ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
208 |
Francisca PLEGUEZUELOS AGUILAR {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
218 |
Teresa RIERA MADURELL {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
223 |
Raül ROMEVA i RUEDA {{#icon:Verts.png|Verts/ALE|11|Cultural_industries_resolution_details_Verts}} |
100.0 |
for |
for
|
231 |
María Isabel SALINAS GARCÍA {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
248 |
María SORNOSA MARTÍNEZ {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
259 |
Antolín SÁNCHEZ PRESEDO {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
286 |
Luis YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
100.0 |
for |
for
|
305 |
David HAMMERSTEIN {{#icon:Verts.png|Verts/ALE|11|Cultural_industries_resolution_details_Verts}} |
75.0 |
- |
for
|
319 |
Agustín DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
50.0 |
for |
-
|
333 |
Alejo VIDAL-QUADRAS {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
50.0 |
for |
-
|
343 |
Pilar AYUSO {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
400 |
Carmen FRAGA ESTÉVEZ {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
404 |
Gerardo GALEOTE {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
405 |
José Manuel GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
428 |
Esther HERRANZ GARCÍA {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
469 |
Florencio LUQUE AGUILAR {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
470 |
Antonio LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
479 |
Jaime MAYOR OREJA {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
482 |
Manuel MEDINA ORTEGA {{#icon:PSE.png|PSE|11|Cultural_industries_resolution_details_PSE}} |
33.3 |
for |
against
|
484 |
Francisco José MILLÁN MON {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
488 |
Juan Andrés NARANJO ESCOBAR {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
523 |
José Ignacio SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
524 |
Salvador Domingo SANZ PALACIO {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
563 |
Daniel VARELA SUANZES-CARPEGNA {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
584 |
Luis de GRANDES PASCUAL {{#icon:PPE.png|PPE-DE|11|Cultural_industries_resolution_details_PPE}} |
33.3 |
for |
against
|
611 |
Ignasi GUARDANS CAMBÓ {{#icon:ALDE.png|ALDE|11|Cultural_industries_resolution_details_ALDE}} |
0.0 |
against |
against
|
625 |
Josu ORTUONDO LARREA {{#icon:ALDE.png|ALDE|11|Cultural_industries_resolution_details_ALDE}} |
0.0 |
against |
against
|