Rank |
MEP |
Final score |
ams. 1+2/1/1 |
ams. 1+2/2/2
|
1 |
Adamos ADAMOU {{#icon:CY.png|Cyprus |
Cultural_industries_resolution_details_CY}} |
100.0 |
for |
for
|
2 |
Vittorio AGNOLETTO {{#icon:IT.png|Italy |
Cultural_industries_resolution_details_IT}} |
100.0 |
for |
for
|
3 |
Vincenzo AITA {{#icon:IT.png|Italy |
Cultural_industries_resolution_details_IT}} |
100.0 |
for |
for
|
32 |
André BRIE {{#icon:DE.png|Germany |
Cultural_industries_resolution_details_DE}} |
100.0 |
for |
for
|
80 |
Ilda FIGUEIREDO {{#icon:PT.png|Portugal |
Cultural_industries_resolution_details_PT}} |
100.0 |
for |
for
|
82 |
Věra FLASAROVÁ {{#icon:CZ.png|Czech Republic |
Cultural_industries_resolution_details_CZ}} |
100.0 |
for |
for
|
108 |
Pedro GUERREIRO {{#icon:PT.png|Portugal |
Cultural_industries_resolution_details_PT}} |
100.0 |
for |
for
|
109 |
Umberto GUIDONI {{#icon:IT.png|Italy |
Cultural_industries_resolution_details_IT}} |
100.0 |
for |
for
|
119 |
Jens HOLM {{#icon:SE.png|Sweden |
Cultural_industries_resolution_details_SE}} |
100.0 |
for |
for
|
126 |
Jacky HÉNIN {{#icon:FR.png|France |
Cultural_industries_resolution_details_FR}} |
100.0 |
for |
for
|
132 |
Madeleine JOUYE DE GRANDMAISON {{#icon:FR.png|France |
Cultural_industries_resolution_details_FR}} |
100.0 |
for |
for
|
136 |
Sylvia-Yvonne KAUFMANN {{#icon:DE.png|Germany |
Cultural_industries_resolution_details_DE}} |
100.0 |
for |
for
|
140 |
Jaromír KOHLÍČEK {{#icon:CZ.png|Czech Republic |
Cultural_industries_resolution_details_CZ}} |
100.0 |
for |
for
|
166 |
Kartika Tamara LIOTARD {{#icon:NL.png|Netherlands |
Cultural_industries_resolution_details_NL}} |
100.0 |
for |
for
|
181 |
Mary Lou McDONALD {{#icon:IE.png|Ireland |
Cultural_industries_resolution_details_IE}} |
100.0 |
for |
for
|
182 |
Erik MEIJER {{#icon:NL.png|Netherlands |
Cultural_industries_resolution_details_NL}} |
100.0 |
for |
for
|
188 |
Roberto MUSACCHIO {{#icon:IT.png|Italy |
Cultural_industries_resolution_details_IT}} |
100.0 |
for |
for
|
201 |
Dimitrios PAPADIMOULIS {{#icon:GR.png|Greece |
Cultural_industries_resolution_details_GR}} |
100.0 |
for |
for
|
205 |
Tobias PFLÜGER {{#icon:DE.png|Germany |
Cultural_industries_resolution_details_DE}} |
100.0 |
for |
for
|
211 |
Miguel PORTAS {{#icon:PT.png|Portugal |
Cultural_industries_resolution_details_PT}} |
100.0 |
for |
for
|
214 |
Miloslav RANSDORF {{#icon:CZ.png|Czech Republic |
Cultural_industries_resolution_details_CZ}} |
100.0 |
for |
for
|
216 |
Vladimír REMEK {{#icon:CZ.png|Czech Republic |
Cultural_industries_resolution_details_CZ}} |
100.0 |
for |
for
|
220 |
Marco RIZZO {{#icon:IT.png|Italy |
Cultural_industries_resolution_details_IT}} |
100.0 |
for |
for
|
242 |
Esko SEPPÄNEN {{#icon:FI.png|Finland |
Cultural_industries_resolution_details_FI}} |
100.0 |
for |
for
|
254 |
Daniel STROŽ {{#icon:CZ.png|Czech Republic |
Cultural_industries_resolution_details_CZ}} |
100.0 |
for |
for
|
255 |
Eva-Britt SVENSSON {{#icon:SE.png|Sweden |
Cultural_industries_resolution_details_SE}} |
100.0 |
for |
for
|
260 |
Søren Bo SØNDERGAARD {{#icon:DK.png|Denmark |
Cultural_industries_resolution_details_DK}} |
100.0 |
for |
for
|
265 |
Kyriacos TRIANTAPHYLLIDES {{#icon:CY.png|Cyprus |
Cultural_industries_resolution_details_CY}} |
100.0 |
for |
for
|
269 |
Feleknas UCA {{#icon:DE.png|Germany |
Cultural_industries_resolution_details_DE}} |
100.0 |
for |
for
|
279 |
Sahra WAGENKNECHT {{#icon:DE.png|Germany |
Cultural_industries_resolution_details_DE}} |
100.0 |
for |
for
|
285 |
Francis WURTZ {{#icon:FR.png|France |
Cultural_industries_resolution_details_FR}} |
100.0 |
for |
for
|
290 |
Gabriele ZIMMER {{#icon:DE.png|Germany |
Cultural_industries_resolution_details_DE}} |
100.0 |
for |
for
|
292 |
Bairbre de BRÚN {{#icon:GB.png|United Kingdom |
Cultural_industries_resolution_details_GB}} |
100.0 |
for |
for
|